All Posts tagged araç kamera sistemleri

Guvenlik Kamera Sistemlerinin Hayatımızdaki Önemi ;

Guvenlik Kamera Sistemlerinin Hayatımızdaki Önemi ;

Guvenlik Kamera Sistemlerinin Hayatımızdaki Önemi ;

 

Teknoloji her alanda insanlara büyük kolaylıklar sunmakta, bu sayede kazanılan her kolaylık yaşam standartlarının yükselmesi adına önemli bir adım olarak karşımıza çıkmaktadır. Güvenlik sistemleri alanın ev, ofis ya da farklı mekânlar artık çok daha profesyonel bir şekilde korunmakta kamera, alarm sistemlerinde geliştirilen yazılımlarla mekanik bir güvenlik ağı oluşturulmaktadır.

İnsanların yanılma payı her zaman olsa da mekanik sistemlerin yanılma payı olmayacağından güvenlik sistemi olarak kurduğunuz tüm ekipmanların sorunsuz çalışması ile mükemmel bir koruma alanı elde edebilirsiniz. Farklı noktalara kurulacak toptan kamera sistemleri ile en karalık köşeleri bile takip edebilir, başka sistemlerle de entegre ederek herhangi tehlike anında çok daha komplike bir yapı ile hizmet verebilmektedirler.

Gelişmiş internet ağı alt yapısı ile evinizde işyerinizi, işyerinizde evinizi 24 saat izleyebilme imkânı elde edebilir, olmadığınız her yerde gözünüzün olması sağlanarak daha huzurlu ve daha güvenli yaşam alanları oluşturabileceksiniz. Özellikle kapı önlerinde bulunan kameralar yüksek çözünürlük kapasiteleri ile günümüzde polisin olayları aydınlatırken kullandıkları en büyük yardımcılar olmakta, sürekli izlenen sokaklar tehlikelere geçit vermemektedir.

Bir önceki yazımız olan Maltepe İlçesine Ags İle Kaliteli Sorunsuz Hizmet başlıklı makalemizde Alarm Sistemi, alarm sistemleri ve apartman kamera sistemleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Devamı

KAMERA VE KARTLI GEÇİŞ SİSTEMLERİNİN İNSAN HAYATINDA Kİ KULLANIM ALANLARI

KAMERA VE KARTLI GEÇİŞ SİSTEMLERİNİN İNSAN HAYATINDA Kİ KULLANIM ALANLARI

KAMERA VE KARTLI GEÇİŞ SİSTEMLERİNİN İNSAN HAYATINDA Kİ KULLANIM ALANLARI;
Güvenlik kamera sistemleri ‘nin kurulumu artık günümüzde çok kolay hale gelmiştir. Günümüzde artan firmaların arasında ki rekabet hizmette sınır tanımaz hale gelmektedir. Güvenlik sistemlerinin kullanılması insan hayatına verilen önemin artmasına sebep olmuştur. Seçilecek kamera sistemi kadar seçilecek olan firma da çok önemlidir. Şimdilerde montaj kurulumu ve kullanımının anlatılması firmaya ait olan ip kamera sistemleri çok çeşitli özelliklere sahip olmaktadır. Günden güne dünyada kullanımı yaygınlaşmıştır. İlave olan enerji kablosuyla kablo kirliliğini ortadan kaldırmıştır. Son teknoloji olduğu için içinde yazılım ve özellikler her zaman günceldir. Bu kamera sistemi kurularak kişilerin hem görüntüsüne hem de sesine ulaşmak mümkün olmaktadır.
İşyerlerin de, alışveriş merkezilerinde, Askeri tesis ve daha sayabileceğimiz buna benzer pek çok yerin giriş ve çıkışlarında Kartlı geçiş sistemleri kullanılmaktadır. Belli kişilerin giriş çıkışlarının kontrol edebildiği gibi, girmesi istemeyen kişilerin kartlarının iptal ederek o kişinin girişini de yasaklayabilmektedirler. Giriş çıkışların kontrol edilebildiği bu sistemde gerektiği anlarda içinde bulunan yazılım sistemiyle giriş çıkışları raporlaştırmak mümkün olmaktadır. Teknolojinin faydalarından böylelikle bir kez daha yararlanmış olmaktayız.

Devamı

DAHA HUZURLU YAŞAM ALANLARI İÇİN ETKİN ÇÖZÜMLER

DAHA HUZURLU YAŞAM ALANLARI İÇİN ETKİN ÇÖZÜMLER

DAHA HUZURLU YAŞAM ALANLARI İÇİN ETKİN ÇÖZÜMLER ;

 

            Güvenlik alanında son yıllarda geliştirilen her yöntem her teknik çok daha yüksek düzeyde koruma alanları oluşturmakta parmak okuyucu sistemler bu alanda teknolojinin geldiği son nokta olmaktadır. En gelişmiş şifreleme teknikleri karşısında bile kırılabilir özellikler bulunması ile teknolojinin çaresiz kaldığı durumlarda parmak izi teknolojisi büyük bir kurtarıcı olabilmekte, parmak izinin eşsiz özelliği ile kötü niyetli kişiler artık çok daha çaresiz durumda kalabilmektedir.

            Kamera sistemleri ise güvenlik alanında son yılların farklı olumsuzlukların çözülmesinde kullanılan en önemli kaynaklar olabilmekte ip kamera seçenekleri kablosuz özellikleri ile teknolojinin sunduğu en kullanışlı güvenlik önlemleri olabilmektedir. Farklı donanım gereksinimleri olmadan istediğiniz anda kayıt yapabilen, ses ve görüntü sunan bu kameralar online bağlanılan her noktada dilediğiniz cihazlarla entegre çalışarak kontrol sağlayabilmenize olanak tanıyacaktır.

            Gece görüşlü kamera seçenekleri karanlıkta dahi renkli ve net resimler ortaya koyabilmekte, evinizde çayınızı yudumlarken işyerinizi anında kontrol edebileceğiniz gibi iş yerinizden de anında evinizin tüm bölümlerini kontrol edebilirsiniz. Alarm, kamera, giriş-çıkışlar entegre çalışan sistemlerin tümü ile yaşadığınız her alanda çok daha güvenli ortamlar elde edebileceksiniz.

Devamı

ALDIĞINIZ TEDBİRLERLE ÇOK DAHA GÜVENLİ GELECEKLER İNŞAA EDİN

ALDIĞINIZ TEDBİRLERLE ÇOK DAHA GÜVENLİ GELECEKLER İNŞAA EDİN

 

ALDIĞINIZ TEDBİRLERLE ÇOK DAHA GÜVENLİ GELECEKLER İNŞAA EDİN;

 

            Tedbir almak güvende olmanın her zaman ilk koşulları arasında yer almakta kurulan profesyonel güvenlik sistemleri ile pek çok güvenlik elemanının sağlayabileceği güvenliği otomatik sistemler bir kere kurulduğunda ömür boyu devam ettirebilecektir. Özellikle hırsızlık vakalarında başvurulan ilk kaynak olan kamera sistemleri hem bireysel hem de kurumsal anlamda ideal koruma sağlayabilecektir.

            Evinizde kuracağınız toptan kamera sistemleri ile internet alt yapısı sayesinde cep telefonunuzdan dahil online bağlantı kurduğunuz her yerden anında evinizden görüntü alabilecek, oluşan şüpheli durumlarda birinci elden kontrol imkan elde edebileceksiniz. aynı şekilde ofisinize kurabileceğiniz kameralarla da oluşan en küçük aksilikte gece saat kaç olursa olsun online olarak anında ofisinize, işyerinize bağlanarak tüm alanları kontrol edebileceksiniz.

            Karanlıkta ne görüntü sağlayan gece görüşlü kamera seçenekleri de farklı bir alternatif olarak karşınıza çıkmakta, renkli ve net görünümler sağlayan bu seçenekler çok daha nitelikli resimler verdiği için özellikle gece kontrolleri yapılacak alanlarda ideal bir tercih olabilecektir. Her alanda önceden alacağınız tedbirlerle çok daha güvenli adımlar atabileceksiniz.

Devamı

GÜVENLİ SİSTEMLERLE KÖTÜ NİYETLİ KİŞİLERE GEÇİŞ YOK

GÜVENLİ SİSTEMLERLE KÖTÜ NİYETLİ KİŞİLERE GEÇİŞ YOK

GÜVENLİ SİSTEMLERLE KÖTÜ NİYETLİ KİŞİLERE GEÇİŞ YOK

 

Başarı pek çok temel esas üzerine inşaa edilmekte ve bu başarının korunması-gözetilmesi de inşaa edilmesi kadar büyük önem taşımaktadır. İşletme sahipleri tek alandan kontrol edebilecekleri güvenlik sistemleri ile çok daha korunaklı alanlar oluşturabilecek, teknolojik donanımlar ile kapı girişinden başlayarak maksimum koruma elde edebileceksiniz. Bu alanda kartlı geçiş sistemleri personelin takibini sağladığı gibi, yabancı giriş-çıkışları da engellenebilecek, birkaç tane güvenlik elemanının yapabileceği işlemleri turnike sistemlerine entegre ederek bu sistemlerle halledebilirsiniz.

Parmak okuyucu sistemler çok daha yüksek güvenlik içermekte, kartın çalınması durumunda aşılabilecek güvenlik duvarı bu seçeneklerde aşılması mümkün olmayacak hale gelebilecektir.

Hırsızlık ya da yangın durumlarında bu sistemler dışından da ek donanımlara ihtiyaç duyabileceksiniz. Alarm sistemleri ile kapı girişlerine monte edildiğinde kapı zorlandığı anda belirtilen cep telefonları uyarılabileceği gibi duman sensörleri sayesinde de yangın durumlarında aynı uyarı sistemi devreye girebilecektir. Sesle uyarı yaparak ta tehlike anında bulunduğu alandaki insanları uyarabilecek şekilde ayarlanan bu sistemler ister evler için olsun ister işyerleri için hayat kurtaran tedbirler olarak büyük önem taşımaktadırlar.

Devamı