All Posts tagged gizli kamera sistemleri

Personel Takip Sistemleri

Personel Takip Sistemleri
Personel Takip Sistemi
  • 1.200 DPI ‘ lik tarama segmenti ile yaralı , çizik , kesik vb. gibi parmakları okuyabilir.
  • Onay verildiğinde ekranda kişinin adı yazar ve Türkçe ve sesli olarak teşekkür eder.
  • İstenirse bir kişinin 10 parmağı da tanımlanabilir.
  • Sadece firmamıza ait yazılım sayesinde Servis gerektirmez arıza durumunda 5 dakika içerisinde çağrı merkezimizden destek alabilir.
Modelin en önemli özelliği diğer parmak izi cihazlar , parmakta 8 noktaya bakar 4 ünü görünce geçiş yetkisi verir.Bu yeni modelimizde ise 24 noktaya bakar ve 4 tanesini görmesi yeterlidir.Yaralı,çizik, deforme olmuş parmaklarda üstün performans sağlar.
Parmak izlerini Bilgisayara yedeklenebilir.Tanımlanan bir cihazdaki parmak izi, istenilen diğer parmak izi cihazlara otomatik atılarak her cihaza parmakların yeniden tanımlanması zahmetini ortadan kaldır.
Parmak İzi Sisteminin Kurulumu
Parmak izli personel devam kontrol sisteminin kuruluş ve çalışma mantığı çok basite indirgenmiştir. Giriş ve çıkışın uygun olduğu parmak izi terminalin montajı yapılır , özel data kablosu ile RS-232 yada Ethernetten bilgisayara bağlanır. İşletmede kullanılan herhangi bir bilgisayara firmamız programcıları tarafından yazılmış ve istekler doğrultusunda sürekli güncellenen  PDKS yazılımı yüklenir.İşletmenin mesai saatlerine ve cezai kesintilerine göre program parametreleri düzenlenir ve eğitimi alan kullanıcıya parametrelerin değişmesi gerektiği anda değiştirebilmesi için seminer  verilir.
Parmak izi terminale admin, supervisor gibi yetkili kişilerin parmakları tanıtılır. Admin ve supervisor ler çalışan personellerin parmak izlerini tanımlayabilir , yeni personeller ekleyebilir ve yetkiler verebilir. Personel işten ayrılınca kişinin parmak izi tanımını iptal ederek yetkisiz kılabilirler.
Admin ve supervisorler tanımlandıktan sonra firmada çalışan personellerin parmak izleri sırayla tanımlanır cihaza bir kişinin birden fazla parmağının tanımlanmasının faydası vardır. Kişinin eğer bir parmağı zarar görürse diğer parmağını kullanarak giriş yada çıkış hareketini bildirebilir.
Parmak İzli Personel Takip Sisteminin Kullanımı
Personeller giriş ve çıkışlarını parmakizi cihaza parmaklarını dokundurarak bildirirler.  Cihaz parmak izi ID sini alır ve kayıtlı kullanıcılar arasından bir eşleşme arar, uyuşan bir parmak izi bulduğunda sesli ve görsel olarak işlemin başarılı bir şekilde gerçekleştirdiğini bildirir. Bilgisayara yükenmiş olan PDKS programını kullanan kişi dilediği zamanda giriş çıkış raporları ve puantaj hesaplarını alabilir.
Günümüzde en güvenilir ve kullanışlı olarak parmak izi sistemler ihtiyaçlara kesin ve uygun çözümler üretmektedir.Avantajları sayesinde hızla yayılan parmak izi sistemler personel devam kontrol sistemleri konusunda da bir ivme kazanmıştır.
Parmak izi sistemi mi? Kartlı geçiş sistemi mi ?
  • Kartlı geçiş sistemlerinde olduğu gibi kişiler kart taşımazlar yada şifreleri akıllarında tutmak için efor göstermezler, çünkü kişinin kartı, şifresi yada kimliği parmaklarının ucuna parmak izi olarak kodlanmıştır.
  • Kartı evde unutma yada kaybetme olasılığı olduğu gibi kullanılan kart belirli bir zamanda yıpranır. Ama parmak izinizi kaybetme yada unutma şansınız yoktur çünkü o sürekli sizinledir.
  • Kartlı geçiş sistemlerinde personellerin başkası yerine kartlarını basma olasılığının olduğu gerçeği  şüphesizdir.Parmak izi sistemlerde bu risk yoktur çünkü kimse kimsenin yerine parmak izini basamaz.
Avantajları daha da arttırmak mümkündür.

 

Devamı

Guvenlik Kamera Sistemlerinin Hayatımızdaki Önemi ;

Guvenlik Kamera Sistemlerinin Hayatımızdaki Önemi ;

Guvenlik Kamera Sistemlerinin Hayatımızdaki Önemi ;

 

Teknoloji her alanda insanlara büyük kolaylıklar sunmakta, bu sayede kazanılan her kolaylık yaşam standartlarının yükselmesi adına önemli bir adım olarak karşımıza çıkmaktadır. Güvenlik sistemleri alanın ev, ofis ya da farklı mekânlar artık çok daha profesyonel bir şekilde korunmakta kamera, alarm sistemlerinde geliştirilen yazılımlarla mekanik bir güvenlik ağı oluşturulmaktadır.

İnsanların yanılma payı her zaman olsa da mekanik sistemlerin yanılma payı olmayacağından güvenlik sistemi olarak kurduğunuz tüm ekipmanların sorunsuz çalışması ile mükemmel bir koruma alanı elde edebilirsiniz. Farklı noktalara kurulacak toptan kamera sistemleri ile en karalık köşeleri bile takip edebilir, başka sistemlerle de entegre ederek herhangi tehlike anında çok daha komplike bir yapı ile hizmet verebilmektedirler.

Gelişmiş internet ağı alt yapısı ile evinizde işyerinizi, işyerinizde evinizi 24 saat izleyebilme imkânı elde edebilir, olmadığınız her yerde gözünüzün olması sağlanarak daha huzurlu ve daha güvenli yaşam alanları oluşturabileceksiniz. Özellikle kapı önlerinde bulunan kameralar yüksek çözünürlük kapasiteleri ile günümüzde polisin olayları aydınlatırken kullandıkları en büyük yardımcılar olmakta, sürekli izlenen sokaklar tehlikelere geçit vermemektedir.

Bir önceki yazımız olan Maltepe İlçesine Ags İle Kaliteli Sorunsuz Hizmet başlıklı makalemizde Alarm Sistemi, alarm sistemleri ve apartman kamera sistemleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Devamı

KAMERA VE KARTLI GEÇİŞ SİSTEMLERİNİN İNSAN HAYATINDA Kİ KULLANIM ALANLARI

KAMERA VE KARTLI GEÇİŞ SİSTEMLERİNİN İNSAN HAYATINDA Kİ KULLANIM ALANLARI

KAMERA VE KARTLI GEÇİŞ SİSTEMLERİNİN İNSAN HAYATINDA Kİ KULLANIM ALANLARI;
Güvenlik kamera sistemleri ‘nin kurulumu artık günümüzde çok kolay hale gelmiştir. Günümüzde artan firmaların arasında ki rekabet hizmette sınır tanımaz hale gelmektedir. Güvenlik sistemlerinin kullanılması insan hayatına verilen önemin artmasına sebep olmuştur. Seçilecek kamera sistemi kadar seçilecek olan firma da çok önemlidir. Şimdilerde montaj kurulumu ve kullanımının anlatılması firmaya ait olan ip kamera sistemleri çok çeşitli özelliklere sahip olmaktadır. Günden güne dünyada kullanımı yaygınlaşmıştır. İlave olan enerji kablosuyla kablo kirliliğini ortadan kaldırmıştır. Son teknoloji olduğu için içinde yazılım ve özellikler her zaman günceldir. Bu kamera sistemi kurularak kişilerin hem görüntüsüne hem de sesine ulaşmak mümkün olmaktadır.
İşyerlerin de, alışveriş merkezilerinde, Askeri tesis ve daha sayabileceğimiz buna benzer pek çok yerin giriş ve çıkışlarında Kartlı geçiş sistemleri kullanılmaktadır. Belli kişilerin giriş çıkışlarının kontrol edebildiği gibi, girmesi istemeyen kişilerin kartlarının iptal ederek o kişinin girişini de yasaklayabilmektedirler. Giriş çıkışların kontrol edilebildiği bu sistemde gerektiği anlarda içinde bulunan yazılım sistemiyle giriş çıkışları raporlaştırmak mümkün olmaktadır. Teknolojinin faydalarından böylelikle bir kez daha yararlanmış olmaktayız.

Devamı

DAHA HUZURLU YAŞAM ALANLARI İÇİN ETKİN ÇÖZÜMLER

DAHA HUZURLU YAŞAM ALANLARI İÇİN ETKİN ÇÖZÜMLER

DAHA HUZURLU YAŞAM ALANLARI İÇİN ETKİN ÇÖZÜMLER ;

 

            Güvenlik alanında son yıllarda geliştirilen her yöntem her teknik çok daha yüksek düzeyde koruma alanları oluşturmakta parmak okuyucu sistemler bu alanda teknolojinin geldiği son nokta olmaktadır. En gelişmiş şifreleme teknikleri karşısında bile kırılabilir özellikler bulunması ile teknolojinin çaresiz kaldığı durumlarda parmak izi teknolojisi büyük bir kurtarıcı olabilmekte, parmak izinin eşsiz özelliği ile kötü niyetli kişiler artık çok daha çaresiz durumda kalabilmektedir.

            Kamera sistemleri ise güvenlik alanında son yılların farklı olumsuzlukların çözülmesinde kullanılan en önemli kaynaklar olabilmekte ip kamera seçenekleri kablosuz özellikleri ile teknolojinin sunduğu en kullanışlı güvenlik önlemleri olabilmektedir. Farklı donanım gereksinimleri olmadan istediğiniz anda kayıt yapabilen, ses ve görüntü sunan bu kameralar online bağlanılan her noktada dilediğiniz cihazlarla entegre çalışarak kontrol sağlayabilmenize olanak tanıyacaktır.

            Gece görüşlü kamera seçenekleri karanlıkta dahi renkli ve net resimler ortaya koyabilmekte, evinizde çayınızı yudumlarken işyerinizi anında kontrol edebileceğiniz gibi iş yerinizden de anında evinizin tüm bölümlerini kontrol edebilirsiniz. Alarm, kamera, giriş-çıkışlar entegre çalışan sistemlerin tümü ile yaşadığınız her alanda çok daha güvenli ortamlar elde edebileceksiniz.

Devamı

ALDIĞINIZ TEDBİRLERLE ÇOK DAHA GÜVENLİ GELECEKLER İNŞAA EDİN

ALDIĞINIZ TEDBİRLERLE ÇOK DAHA GÜVENLİ GELECEKLER İNŞAA EDİN

 

ALDIĞINIZ TEDBİRLERLE ÇOK DAHA GÜVENLİ GELECEKLER İNŞAA EDİN;

 

            Tedbir almak güvende olmanın her zaman ilk koşulları arasında yer almakta kurulan profesyonel güvenlik sistemleri ile pek çok güvenlik elemanının sağlayabileceği güvenliği otomatik sistemler bir kere kurulduğunda ömür boyu devam ettirebilecektir. Özellikle hırsızlık vakalarında başvurulan ilk kaynak olan kamera sistemleri hem bireysel hem de kurumsal anlamda ideal koruma sağlayabilecektir.

            Evinizde kuracağınız toptan kamera sistemleri ile internet alt yapısı sayesinde cep telefonunuzdan dahil online bağlantı kurduğunuz her yerden anında evinizden görüntü alabilecek, oluşan şüpheli durumlarda birinci elden kontrol imkan elde edebileceksiniz. aynı şekilde ofisinize kurabileceğiniz kameralarla da oluşan en küçük aksilikte gece saat kaç olursa olsun online olarak anında ofisinize, işyerinize bağlanarak tüm alanları kontrol edebileceksiniz.

            Karanlıkta ne görüntü sağlayan gece görüşlü kamera seçenekleri de farklı bir alternatif olarak karşınıza çıkmakta, renkli ve net görünümler sağlayan bu seçenekler çok daha nitelikli resimler verdiği için özellikle gece kontrolleri yapılacak alanlarda ideal bir tercih olabilecektir. Her alanda önceden alacağınız tedbirlerle çok daha güvenli adımlar atabileceksiniz.

Devamı