All Posts tagged guvenlik kamera sistemi

Kamera Sistemleri Kayıt Süresi Hk

Kamera sistemleri hakkında çok az bilgiye sahip olmamıza rağmen kamera sistemlerine ülkemizde ve dünyada ciddi bir talep bulunmaktadır.  Bu yazımızda bu konuda en fazla sorulan sorulardan birisi olan kamera sistemi satın aldım, satın aldığım kamera sistemi kaç gün kayıt yapar sorusuna cevap vermeye çalışacağız.

İnternette dolaşırken özellikle satılan güvenlik kamera sistemi setleri veya güvenlik kamera sistemi paketlerinde 1 ay süreli kayıt yapar gibi ifadeler bulunduğu hepinizin malumudur. Öncelikle size şunu söylemekte yarar görüyorum satın aldığınız bir kamera sistemi için 1 ay, 2 ay gibi kayıt sürelerini ciddiye almamanızı tavsiye ediyorum. Çünki bu konuda kesin bir süre vermek asla doğru ve uygun olmayacaktır. Bir güvenlik kamera sisteminde kaydı etkileyen faktörler nelerdir? İsterseniz bu konuyu açalım istiyorum.

1- Güvenlik Kameralarının Çözünülürlüğü: Kamera kayıt sürelerini etkileyen en önemli ikinci etken ise kameranın görüntü çözünülürlüğüdür. Örneğin 2TB HDD ye sahip bir kamera kayıt cihazı D1 çözünülürlükteki kameralar ile 30 gün kaydediyorsa, 1,3Mpiksel kameralar ile belki ancak 10 gün kayıt tutabilecektir. Bundan dolayı kamera kayıt cihazına taktığınız kameraların kalite ve görüntü çözünülürlükleri kayıt süresini birebir etkilemektedir.

2- HDD (Harddisk) Kapasitesi: Bir kamera sisteminde kayıt süresini belirleyen en önemli parametre HDD kapasitesidir. HDD kapasitesi arttıkça bir kamera kaydının yapılma süresi doğrusal olarak artmaktadır. Günümüzde güvenlik kamera sistemleri nin kaydında kullanılan dijital kayıt cihazlarının belli HDD kapasiteleri bulunmaktadır. Bu miktar 1TB tan başlayarak 25TB kapasitelere kadar çıkabilmektedir. Buradan çıkarılabilecek sonuç sadece HDD kapasitesini arttırmak kayıt süresini arttırmakta yeterli olmadığıdır. HDD kapasitesi ile dijital kayıt cihazının uyumlu olmasının gerekli olduğudur.

3- Görüntüdüki hareket ve ışık miktarıKamera kayıt cihazının kayıt süresini etkilyen diğer etmen ise ışık ve harekettir. Örneğin aynı miktar HDD kapasitesine ve aynı kameraları sahip 2 adet kamera kayıt sistemi kurduğumuzu varsayalım. Bu iki aynı kamera sistemini farklı mekanlara kuralım, mekanlardan birinde çok fazla hareket ve çok fazla ışık olsun, diğeri daha karanlık ve hareketin çok az olduğu bir nokta olsun. Bu durumda karanlık ve hareketin az olduğu mekandaki kayıt cihazı 10 gün kamera kaydı tutabilirken, hareketli ve aydınlık mekandaki kamera kayıt cihazı 7-8 gün ancak kamera kaydı tutabilecektir.

Yukarıdaki açıklamalardanda anlayabileceğiniz gibi satın aldığınız bir kamera sistemi için 30 gün vb. kamera kayıt süresi vermek asla doğru değildir. Sadece tahminler yapılabilir. Bir ay sonra bakılır kamera sisteminin kaç gün kayıt tuttuğu öğrenilir ve gerek duyuluyorsa ilave HDD takılarak kayıt süresi arttırılabilmektedir.

 

Devamı

Beşiktaş Güvenlik Kamera Sistemleri Servisi

Beşiktaş Güvenlik Kamera Sistemleri Servisi

İnsanlar artık günümüz şartlarında evlerinde huzurlu bir şekilde oturmak istedikleri zaman, herhangi bir şekilde kötü niyetli insanların evlerine girmemeleri ve hırsızlardan uzak kalabilmek istedikleri zaman birçok insan evinde güvenliği sağlayabilmek amacıyla, evlerine kamera sistemleri taktırmaktadır. Bu sayede artık insanların evlerine herhangi bir şekilde; hırsızlar kamerayı gördükleri zaman kaçmalarına ve ya hırsızlar kamerayı görmeden evlerine girdikleri zaman, kamera sayesinde çok kolay bir şekilde, insanların evlerine kimin girdiği fark edilecektir. Sizlerde herhangi bir şekilde güvenliğinizi korumak istiyorsanız o zaman mutlaka evinize güvenlik kamerası taktırmalı ve bu sayede oluşabilecek olan bütün kötü niyetli insanların evinize girmelerini engellemiş olacaksınızdır.

Kamera Sistemi

Kamera Sistemi

Birçok açıdan insanlar evlerinin ve iş yerlerinin güvenliğini korumak istedikleri zaman evleri ve iş yerleri için önlem almaları gerekmektedir. Aksi takdirde, hırsızlığın çok fazla olduğu şu günlerde hırsızlar tarafından evleri ya da iş yerleri soyulacaktır. Bu da hem insanlar açısından hem maddi hem de manevi zarara uğramalarına neden olacağından dolayı, böylesi bir durum ortadan kalkması için insanların tek yapmaları gereken, evlerinin ve iş yerlerinin güvenliğini arttırmak olacaktır. Güvenlik kamera sistemi sayesinde, sizlerde evinizde bulunan ve size herhangi bir şekilde korkutan hırsızlardan kendinizi ve eşyalarınızı korumuş olacaksınızdır. Günümüzde artık insanlar güvenliklerini çok fazla bir şekilde tedbir aldıklarından dolayı, hırsızlar ve ya kötü niyetli insanları engellemiş olacaklardır.

ags-guvenlik-alarmİnsanlar evleri için ya da iş yerleri için oluşturacakları güvenlik sistemlerinden bir tanesi de insanların iş yerlerine ya da evlerine taktıracakları alarmlar sayesinde birçok insan artık korkusuz bir şekilde iş yerinin kapısını kilitleyip huzur içerisinde evine gidebilecektir. Ya da evinize taktırmış olacağınız alarm sistemleri sayesinde birçok insan tarafından evleri ya da iş yerleri artık daha güvenli olacaktır. İnsanların evlerinde ya da iş yerlerinde alarm olması demek; herhangi bir şekilde bir insanın evine ya da iş yerine zorla girmek istemesi durumunda, alarm çalacağından dolayı, kötü niyetli insanların içeriye girmesi engellenecek ve bu sayede insanların mal ve can güvenliği tehlikeye girmemiş olacaktır.

Devamı

Güvenlik Sistemi Servis Hizmetleri

Güvenlik Sistemi Servis Hizmetleri

Güvenlik teknolojilerinde uzman firma olan AGS Güvenlik Teknolojileri olarak, hassas alarm sistemleri ve kamera sistemleri  satış ve servis hizmetini profesyonel olarak vermekteyiz.  Güvenlik sistemlerinin marka ve teknik özelliklerine göre onarım ve kontrollerini yapmaktayız.  Güvenlik sistemleri nde Sorunların kaynağına göre çözüm üreterek uzun vadede kalıcı çözümler üretiyoruz. Güvenlik sistemlerinde zaman içersinde çeşitli arızalar ve sorunlar meydana gelebilmektedir. Güvenlik alarm sistemleri  ve kamera sistemleri alanında uzman kişilerce kontrol edilmeli ve güvenlik sisteminin özelliklerine göre onarım yapılmalıdır.

3 Kameralı AHD Set Montaj Dahil 980 ₺

3 Kameralı AHD Set Montaj Dahil 980 ₺

Güvenlik Sistemi Arızaları

Firmamız günün her saati güvenlik sistemi sorunlarınızda yanınızda olarak Ahd kamera sistemleri, İp kamera sistemleri gibi kamera sistemi arızalarını kısa sürede çözmektedir. Kamera ve alarm sistemlerinde marka ve teknik özellikler farklı olmaktadır. Firma olarak  marka  güvenlik sistemleri nin satış ve servis hizmetlerini 7/24 vermekteyizç Ev ve iş yerleriniz de bulunan alarm sistemleri için  Dsc alarm servisi, paradox alarm servisi  , crow alarm servisi hizmetlerini firmamızdan alabilirsiniz.Günün her saati teknik destek hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Devamı

Ayazağa Güvenlik Kamera Sistemleri

Ayazağa Güvenlik Kamera  Sistemleri

Ayazağa Güvenlik Kamera  Sistemleri

İstanbul Avrupa yakası Ayazağa semtinde ev ve işyerleriniz için güvenlik sistemleri kurmanız son derece önemlidir. Ev veya işyerinizin bulunduğu binanın yeni olması hatta güvenlik görevlisi tarafından korunan bir bölgede olması güvenlik riskini tamamen ortadan kaldırmayacaktır.

Ev veya işyerinizi son teknoloji güvenlik kamera  sistemleri ile donatarak %100 güvenlik sağlamanız mümkündür. Unutmamanız gerekir ki güvenlik sağlayabilmenin en iyi yolu güvenlik riski oluşturmamaktır ve bu da ancak binanızı veya dairenizi teknolojik sistemlerle donatarak mümkündür.

 

ayazağa kamera sistemi

ayazağa guvenlik kamera sistemleri olarak sizlere hizmet vermekteyiz.

Gültepe’de ve İstanbul’un dört bir yanında verdiği güvenlik sistemleri hizmetiyle onlarca kişi tarafından bilinen firmamıza başvurmak kendinizi güvende hissetmeniz için yeterlidir.

Güvenlik kamera sistemi kurulumunun temel amacı ev veya işyerinizin bulunduğu binanın kör noktalarını belirleyebilmek ve buradaki hareketleri kaydedebilmektir.

Firmamızın çalışanları binayı inceleyerek gün boyu kayıt yapma kapasitesine sahip kamera sistemlerini gerekli noktalara yerleştirirler. Bununla birlikte her binanın güvenlik riski taşıyan bir bölümü vardır. Bu ortak kullanılan bir alan veya depo girişi gibi bir bölge olabilir. Buralara alarm sistemleri kurarak %100 güvenlik sağlamanız mümkündür.

Devamı

Guvenlik Kamera Sistemleri Levent

Guvenlik Kamera Sistemleri Levent

Guvenlik Kamera Sistemleri Levent

Kamera sistemleri dijital kameralar, CCTV  görüntü ve elektrik aktarıcı kablo tesisatı,  AC to DC 2*3*8*12*24*36 AMPER/220 VOLT AC adaptör, DVR cihazı, DVR cihaz kumandası ve Mouse,  BNC konnektörler,  Power Jak, görüntü için monitör veya televizyon parçalarından oluşur. DVR dijital kayıt cihazlarına özel olarak üretilen kırmızı 7/24 açık kalabilen mekanik 3.5 inç Seagate,Toshiba, Samsung, Western Digital marka hard diskler takılır. Bir kamera sisteminin temel olarak parçaları aşağıda sıralanmıştır:

  • CCTV Kameralar
  • CCTV kablolar
  • Adaptör
  • BNC konnektörler
  • Power Jak
  • DVR cihazı- kumanda ve Mouse
  • 7/24 çalışabilen hard disk
  • DVR cihazı kullanılmayacak yerlerde PC için DVR PCİ kart kullanılır.

CCTV kamera sistemleri içerisinde kameralar çok çeşitli modellerde üretilirler. LED sayıları ve farklı TVL yatay çizgi oranlarına ve  çözünürlük özelliklerine göre değişiklik gösterirler. Kamera sistemi kurmayı düşündüğünüz bölge uzman bir ekip tarafından öncelikle yapılacak keşif çalışmaları ile nereye hangi özellikte kamera yerleştirileceğinin tespiti ile başlar. Her noktanın aydınlık durumu ve gözetlenmesi istenen alanı farklı olacağı için her noktaya uygun kamera seçimi kağıt üzerinde yapılır. Gerekli çizimler yapıldıktan sonra DVR cihazın kaç kamera destekleyeceği tespit edilir. DVR cihazları 4,8,16,32 vadet video girişlerine sahiptirler. Bağlanacak kamera sayısı arttıkça DVR modeli de giriş sayısına göre değişecektir. Söz gelimi 9 kamera gerekli olan bir alana 8 girişli DVR cihazı bağlanamaz. Bunun yerine 16 girişli DVR cihazı bağlamak gerekir. Ayrıca 4 kamera ihtiyacı olan bir alan için 4 girişli DVR cihazı ile birlikte 1 TB 7/24 hard disk gerekli olacaktır. Kullanılacak CCTV kablonun bakır oranı yüksek etli bir kablo olması görüntünün daha iyi iletimini sağlar. Tek bir CCTV güvenlik kamera sistemi  için normalde 2 AMPER adaptör gerekmektedir. Kamera sayısı arttıkça örneğin 4 kamera için 4X2=8 AMPER adaptör gerekli olacaktır. Amper değerinin yüksek seçilmesi görüntüde karıncalanmayı engeller.

 

Devamı