All Posts tagged Güvenlik Kamera Sistemleri

Kamera Sistemleri Kayıt Süresi Hk

Kamera sistemleri hakkında çok az bilgiye sahip olmamıza rağmen kamera sistemlerine ülkemizde ve dünyada ciddi bir talep bulunmaktadır.  Bu yazımızda bu konuda en fazla sorulan sorulardan birisi olan kamera sistemi satın aldım, satın aldığım kamera sistemi kaç gün kayıt yapar sorusuna cevap vermeye çalışacağız.

İnternette dolaşırken özellikle satılan güvenlik kamera sistemi setleri veya güvenlik kamera sistemi paketlerinde 1 ay süreli kayıt yapar gibi ifadeler bulunduğu hepinizin malumudur. Öncelikle size şunu söylemekte yarar görüyorum satın aldığınız bir kamera sistemi için 1 ay, 2 ay gibi kayıt sürelerini ciddiye almamanızı tavsiye ediyorum. Çünki bu konuda kesin bir süre vermek asla doğru ve uygun olmayacaktır. Bir güvenlik kamera sisteminde kaydı etkileyen faktörler nelerdir? İsterseniz bu konuyu açalım istiyorum.

1- Güvenlik Kameralarının Çözünülürlüğü: Kamera kayıt sürelerini etkileyen en önemli ikinci etken ise kameranın görüntü çözünülürlüğüdür. Örneğin 2TB HDD ye sahip bir kamera kayıt cihazı D1 çözünülürlükteki kameralar ile 30 gün kaydediyorsa, 1,3Mpiksel kameralar ile belki ancak 10 gün kayıt tutabilecektir. Bundan dolayı kamera kayıt cihazına taktığınız kameraların kalite ve görüntü çözünülürlükleri kayıt süresini birebir etkilemektedir.

2- HDD (Harddisk) Kapasitesi: Bir kamera sisteminde kayıt süresini belirleyen en önemli parametre HDD kapasitesidir. HDD kapasitesi arttıkça bir kamera kaydının yapılma süresi doğrusal olarak artmaktadır. Günümüzde güvenlik kamera sistemleri nin kaydında kullanılan dijital kayıt cihazlarının belli HDD kapasiteleri bulunmaktadır. Bu miktar 1TB tan başlayarak 25TB kapasitelere kadar çıkabilmektedir. Buradan çıkarılabilecek sonuç sadece HDD kapasitesini arttırmak kayıt süresini arttırmakta yeterli olmadığıdır. HDD kapasitesi ile dijital kayıt cihazının uyumlu olmasının gerekli olduğudur.

3- Görüntüdüki hareket ve ışık miktarıKamera kayıt cihazının kayıt süresini etkilyen diğer etmen ise ışık ve harekettir. Örneğin aynı miktar HDD kapasitesine ve aynı kameraları sahip 2 adet kamera kayıt sistemi kurduğumuzu varsayalım. Bu iki aynı kamera sistemini farklı mekanlara kuralım, mekanlardan birinde çok fazla hareket ve çok fazla ışık olsun, diğeri daha karanlık ve hareketin çok az olduğu bir nokta olsun. Bu durumda karanlık ve hareketin az olduğu mekandaki kayıt cihazı 10 gün kamera kaydı tutabilirken, hareketli ve aydınlık mekandaki kamera kayıt cihazı 7-8 gün ancak kamera kaydı tutabilecektir.

Yukarıdaki açıklamalardanda anlayabileceğiniz gibi satın aldığınız bir kamera sistemi için 30 gün vb. kamera kayıt süresi vermek asla doğru değildir. Sadece tahminler yapılabilir. Bir ay sonra bakılır kamera sisteminin kaç gün kayıt tuttuğu öğrenilir ve gerek duyuluyorsa ilave HDD takılarak kayıt süresi arttırılabilmektedir.

 

Devamı

Taksim , Tarlabaşı ,Elmadağ Kamera ve Alarm Sistemleri Servisi

Bildiğimiz üzere kamera ve alarm sistemleri güvenlik amaçlı kullanılmaktadır. Ama tek bir gayesi yoktur. Bu güvenliğin içinde; bebek bakımı, çevre güvenliği, bina güvenliği gibi daha birçok farklı alanlarda güvenlik imkanları sağlamaktadır. Elmadağ Kamera sistemleri içerisinde; gece görüşlü kamera sistemleri, iç mekan ve dış mekan kamera sistemleri, alarm ve güvenlik hizmeti, İP kamera sistemi gibi birçok kamera ve alarm sistemleri mevcuttur. Kişi kendisi için gerekli olan alt yapıyı tarif ederek, kendisine gerekli olan hizmeti buradan alabilecektir.

Değişen dünya insanları da değiştirmiş, kötülükler çoğalmıştır. Artık evimizde huzurlu bir şekilde oturamaz, sokakta rahat gezemez olduk. Dışarı çıktığımızda; acaba eve hırsız mı girer? Acaba dükkana hırsız mı girer düşünceleri yüzünden rahatımız kaçtı. Fakat gelişen teknolojide bizlere yardımcı olmaktadır. Tarlabaşı Kamera alarm sistemleri , bireylere büyük ölçüde kolaylık sağlamaktadır. Bünyesinde barındırdığı birçok farklı tarzda alarm sistemi, farklı kamera sistemleri ile beklentileri fazlasıyla karşılayabilmektedir.

 

 

Aynı zamanda uygun fiyat koşulları ile de müşterilerine en iyi hizmeti sunan Taksim  Ahd kamera istemleri, sizlerin güvenliğini tam ve eksiksiz bir şekilde sağlamaktadır. Bu kamera sistemlerinden birkaçını inceleyecek olursak; İp kamera sistemleri; uzaktan bir bilgisayar yardımı ile yönetilen bir kamera sistemidir. Tanınmış olan İP adresine giren uzman bilgisayarcı, kamera her nerede olursa olsun bulunan bölgeyi detaylı bir şekilde görebilmekte ve o kameraya yönlendirebilmektedir. Bu kamera sistemi sayesinde suç oranlarının ciddi oranda azaldığı yapılan araştırmalar ile kanıtlanmıştır.

 

Devamı

Kozyatağı Kamera Sistemleri ve Hırsız Alarm Sistemleri

Güzide şehrimizin güzide semtlerinden olan Kozyatağı , kamera ve alarm sistemlerine ciddi önem vermektedir. Her ne kadar güzel bir semt olsa da suçlar her yerde olduğu gibi burada da işlenebilmektedir. Esnaflar dükkanlarını, ev sahipleri evlerini korumak ve güvence altına almak istemektedirler.

Kozyatağı kamera sistemleri ; son teknoloji ürünlere sahip, bireylerin ihtiyaçlarını giderebilecek niteliğe sahiptir. Kamera ve alarm sistemleri bireyler lehine bir delil niteliği taşımaktadır. Bu nedenle özellikle iş yerlerinde kesinlikle bu tarz önlemlerin alınması gereklidir.

Kamera sistemleri ne göz atacak olursak; güvenlik kamera sistemleri , iç mekan kamera sistemi, dış mekan kamera sistemi gibi birçok kamera sistemi mevcuttur. İç mekan kamera sistemi; bir iş yeri. Düğün salonu ve benzeri mekanların iç düzeyini çeken ve kayıt altına alan kameraları kapsamaktadır. Bu kameraların mercekleri, dış mekan kameralarından farklı olabilmektedir. Bunun nedeni ise iç mekan ile dış mekan arasındaki ışık, kontrast farkıdır.

Kozyatağı  alarm sistemleri ne bakacak olursak; çeşitli alarm sistemleri, hırsız alarm sistemi gibi birçok farklı nitelikte alarmlar mevcuttur. En çok tercih edileni hırsız alarm sistemidir. Gerek evlerde, iş yerlerinde gerekse araçlarımızda sıklıkla kullandığımız güvenlik önlemleri arasında yer almaktadır. Kadıköy yangın alarm sistemi de güvenlik önlemleri arasında en önemlilerinden bir tanesidir. Can ve mal kaybını minimum düzeyine indirmek için geliştirilmiştir. Birçok farklı algılama sistemi içerisinde mevcuttur. Bunlar arasında duman algılama sistemi en çok tercih edilen, yangın algılama sistemidir.

 

Devamı

Güvenlik Kamera Sistemleri

Hayat çeşitli sürprizler ile doludur. Bazen güler bazen ağlarız. Geçen her zaman bizlere bir şeyler hatırlatırken o anları da görebilmek mümkündür. Artık gelişen teknoloji ile hayatımızda daha çok yer eden güvenlik kamera sistemleri, gerek güvenlik amaçlı, gerekse eğlence amaçlı kullanılabilmektedir. Okullarda, evlerde, iş yerlerinde vazgeçilmez hale gelen kamera sistemleri ile hayatımızda biraz daha güvenli bir şekilde yaşamamızı sağlamaktadır. Birçok farklı şekilde, özellikte bulunan bu sistemler hırsızların en büyük düşmanı konumundadır.

 

Kamera sistemleri ni yakından, uzaktan her yerden komuta edebiliriz. Ayrıca hırsızlık gibi beklenilmeyen hallerde de bizlere gerekli bildirimde bulunan bu sistemler sayesinde olay yerine anında gidebiliriz. Bu sayede olaya müdahale şansımız doğmaktadır.

Güvenlik Kamera sistemi ; kolay monte edilebilen, kişilere ayarlı olan zaman aralıklarını eksiksiz bir şekilde kaydeden ve hafızasında saklayan ve gerekli hallerde de onu kullanabilme imkanı tanıyan günümüz teknolojisinin en mükemmel araçlarından bir tanesidir. Bu konuda uzmanlaşmış şirket ve firmalar ile çalışmak gerekmektedir. Bu sistemlerin birbirinden farklı olarak birçok özelliği bulunmaktadır. Örneğin; birçok gizli kamerada ses kayıt etme cihazı da bulunmaktadır. Ya da gece hırsızların görülebilmesi için farklı teknolojilerin kullanıldığı kamera sistemleri de mevcuttur.

Kamera sistemlerini incelediğimizde en çok karşımıza çıkanı güvenlik kamera sistemleridir. Bunlar gerek evlerde bakıcıya emanet ettiğimiz çocuğumuzun güvenliğini kaydeden, gerek iş yerlerimizdeki eşyalarımızın güvenliğini sağlamaya çalışan ve mahkemelerde gerekli hallerde delil niteliği taşıyan teknolojik araçlardır.

 

Devamı

Kadıköy Kamera Sistemleri

Kadıköy Kamera Sistemleri  

Günümüzün en büyük ihtiyaçlarından birisi olan kamera sistemleri son zamanlarda farklı tasarımlarla ve gelişmeler gösterdi.

Sese duyarlı kamera üretiminde en küçük sesleri bile algılayan kameralar artık hiçbir hırsızlığa geçit vermiyor. Çok alçak tonda bir ses duysa bile, güvenlik kamerası sahibine hemen sinyal gönderiyor ve hırsızın yakalanmasını sağlıyor.

Sese duyarlı kameralar o kadar küçük ve görünmez şekilde monte ediliyor ki, hırsızların çoğu kameraları fark edemeden yakalanıyor.

ags-guvenlik-alarmAlarm Sistemleri

Harekete ve sese duyarlı güvenlik kameraların içerisinde alarm sistemleri de bulunuyor. Bu güvenlik kameraları evinize ve işyerinize takabileceğiniz küçük ebatlara sahip güvenlik kameraları.

Bir kablosu bile olmadığından kendinizin bile kolaylıkla monte edebileceği bu güvenlik kameraları nı evinizin ve işyerinizde istediğiniz yere koyabilirsiniz.

Günümüzde hırsızlık olaylarının artmasıyla güvenlik kameralarının en çok kullanılan tipi olan kamera sistemi bulunduğu alana giren hırsızların hepsinin yakalanmasına sebep oluyor.

Uzaktan kumandası olduğu için, kameraya düşen görüntüyü hemen size göndererek alarm veriyor ve polisin hırsızın girdiği alana gelmesi çok kısa süre alıyor.

Devamı