All Posts tagged güvenlik sistemi

Güvenlik Sistemi ve Hayatımızdaki Önemi

Güvenlik Sistemi ve Hayatımızdaki Önemi

Güvenlik sistemi Bunun için de güvenlik adına gerekli olan sistemlerden faydalanmaktadırlar. Mekânlarda bulunan alarm sistemleri sayesinde kapı ve pencerelerin mekân sahipleri dışında açılması üzerine gerekli uyarılar verilmektedir.

Apartman kamera sistemleri, okul kamera sistemleri, bakıcı kamera sistemleri, yangın sistemleri, anaokulları ve kreşler için hazırlanan güvenlik sistemi mekânlardaki huzuru büyük ölçüde sağlamaktadır. Gündüz çocuklarının yanında olamayan ebeveynler yabancı kişileri evlerine almak zorunda kalmaktadır. Daha da önemlisi çocuklarını emanet etmek zorunda kalmaktadırlar.

Bu sayede kötü niyetli kişilerde engellenmekte olup, maddi ve manevi sıkıntıların yaşanılması engellenmektedir. Her mekâna uygun olan ve şimdilerde herkes tarafından tercih edilen parmak izi kontrol üniteleri oldukça pratik kullanıma sahip olduğu gibi avantajlı olmaktadır.

kamera sistemi

Yalnızca çocukları için değil evlerinde bulunan yaşlıların gerekli bakımları içinde bakıcılardan yardım alınmaktadır. İkili ilişkilerde gerekli olan güvenin tam anlamı ile sağlanmamasından kaynaklı olarak güvenlik sistemi uygulaması tercih edilmektedir. İş yerlerinden bilgisayarlar aracılığı ile evdeki kameralar izlenilmektedir.

Ev içerisinde bakıcının çocuklara ya da yaşlılara nasıl davrandığı istenilmeyen durumların yaşanılıp yaşanılmadığı takip edilmektedir. Caydırıcı özelliğine sahip kamera sistemleri şimdilerde mekânların iç ve dış alanlarında bulunmaktadır. Doğru güvenlik sisteminin tercih edilmesi önemlidir. Bunun içinde tercih edilecek olan kişiler önem taşımaktadır.

Bu işte yıllardır hizmet veren ve yenilikleri takip eden firmalar müşterilerinin doğru kararalar vermesi adına gerekli yardımları yapmaktadırlar.     Yapılan tüm binalarda şimdilerde hemen kurulumları yapılmakta olan güvenlik sistemleri  ortak kullanım alanlarının güvenliğini büyük ölçüde sağlamaktadır.

Hırsızlık olaylarına karşıda büyük ölçüde faydası bulunan sistemler evlerde bilgisayar ve televizyonlardan takip edilmektedir. Birbirinden farklı sistemler bulunmakta ve içlerinden seçilecek olan güvenlik sistemine kullanıcılar işinde uzaman kişiler ile birlikte karar vermektedirler. Sonrasında deneyimli ekip, kaliteli ekipmanlar kullanarak sistemleri kurmaktadır.

Düzenli olarak sistemlerin bakım ve onarımları da yapılmakta olup, bu da gereksiz sorunlar yaşanmasını engellemektedir. Ev ya da iş yerlerine güvenlik sistemi kurdurmayı düşünen kişiler zaman kaybetmeden gerekli araştırmaları yapıp hemen kurulumları gerçekleştirmelidirler.

Fiyatlarda tüm bütçelere uygun olup, yaşanacak maddi ve manevi sıkıntılar düşünüldüğünde harcanan meblağların ne kadar uygun olduğu görülmektedir.

Devamı

AHD Kamera Sistemi

AHD Kamera Kullanımı Nasıldır?

AHD Kamera sistemi oldukça detaylı bir konudur. Hemen hemen her markanın güvenlik kamera sistemi mevcut ancak her marka güvenlik kamerasında kaliteyi sizlere sunmamaktadır. Bu bakımından sizlere kaliteli yaşatmak ve daima kaliteli hizmet vermek için çalışan bünyemizde farklı kameralar bulunmaktadır. Bu kameralardan bir de AHD kamera sistemidir. AHD kameralar analog kamera sistemleri nin çözünürlük bakımından megapiksel seviyesine ulaşmasını sağlar ve kullanımı oldukça basittir.

Kamera Sisteminin Kurulması

kamera sistemi konusunda firmamızı tercih ederek sipariş verdiğiniz an gelip kameralarınızı istediğiniz mekânlarda kullanmanız için kurulmasını sağlamaktayız. Ardından da açılma yani kayıt tuşu ile kayıt yaptırmaya başlayabilirsiniz. Kameranın görüntülerini bilgisayarlarınızdan rahatça takip de edebilirsiniz.

Devamı

Güvenlik Kameranın Güvenlik Özellikleri Nelerdir?

 

Güvenlik Kameranın Güvenlik Özellikleri Nelerdir?

Kameralar pek çok özellikler ile donatılmıştır. Bir güvenlik kamerası almadan önce kameranın çözünürlüğüne dikkat etmeniz gerekmektedir. Özellikle kameralarda zoom kalitesine de dikkat etmeniz gerekmektedir. Teknolojinin gelişmesi ile karanlıkta bile kayıt yapan kameralar mevcuttur. Sizler de bu ya da buna benzer özelliklere sahip güvenlik sistemleri için firmamızı tercih edebilirsiniz.

 Güvenlik Kamera Sistemlerindeki Zoom Özelliği

Kamera sistemi konusunda gelişmiş yapımız yüksek kalitedeki kameraları sizlere sunmaktadır. Net olarak çekim yapan ve yaptığı çekimleri ise zoom özelliği ile destekleyen tüm kameralarımızı incelemek ve satın almak için firmamızın kameralarına göz atabilirsiniz. Firmamızın güvenlik kameraları ile kendinizi her an güvende hissedebilirsiniz.

Devamı

Kamera Sistemleri Kayıt Süresi Hk

Kamera sistemleri hakkında çok az bilgiye sahip olmamıza rağmen kamera sistemlerine ülkemizde ve dünyada ciddi bir talep bulunmaktadır.  Bu yazımızda bu konuda en fazla sorulan sorulardan birisi olan kamera sistemi satın aldım, satın aldığım kamera sistemi kaç gün kayıt yapar sorusuna cevap vermeye çalışacağız.

İnternette dolaşırken özellikle satılan güvenlik kamera sistemi setleri veya güvenlik kamera sistemi paketlerinde 1 ay süreli kayıt yapar gibi ifadeler bulunduğu hepinizin malumudur. Öncelikle size şunu söylemekte yarar görüyorum satın aldığınız bir kamera sistemi için 1 ay, 2 ay gibi kayıt sürelerini ciddiye almamanızı tavsiye ediyorum. Çünki bu konuda kesin bir süre vermek asla doğru ve uygun olmayacaktır. Bir güvenlik kamera sisteminde kaydı etkileyen faktörler nelerdir? İsterseniz bu konuyu açalım istiyorum.

1- Güvenlik Kameralarının Çözünülürlüğü: Kamera kayıt sürelerini etkileyen en önemli ikinci etken ise kameranın görüntü çözünülürlüğüdür. Örneğin 2TB HDD ye sahip bir kamera kayıt cihazı D1 çözünülürlükteki kameralar ile 30 gün kaydediyorsa, 1,3Mpiksel kameralar ile belki ancak 10 gün kayıt tutabilecektir. Bundan dolayı kamera kayıt cihazına taktığınız kameraların kalite ve görüntü çözünülürlükleri kayıt süresini birebir etkilemektedir.

2- HDD (Harddisk) Kapasitesi: Bir kamera sisteminde kayıt süresini belirleyen en önemli parametre HDD kapasitesidir. HDD kapasitesi arttıkça bir kamera kaydının yapılma süresi doğrusal olarak artmaktadır. Günümüzde güvenlik kamera sistemleri nin kaydında kullanılan dijital kayıt cihazlarının belli HDD kapasiteleri bulunmaktadır. Bu miktar 1TB tan başlayarak 25TB kapasitelere kadar çıkabilmektedir. Buradan çıkarılabilecek sonuç sadece HDD kapasitesini arttırmak kayıt süresini arttırmakta yeterli olmadığıdır. HDD kapasitesi ile dijital kayıt cihazının uyumlu olmasının gerekli olduğudur.

3- Görüntüdüki hareket ve ışık miktarıKamera kayıt cihazının kayıt süresini etkilyen diğer etmen ise ışık ve harekettir. Örneğin aynı miktar HDD kapasitesine ve aynı kameraları sahip 2 adet kamera kayıt sistemi kurduğumuzu varsayalım. Bu iki aynı kamera sistemini farklı mekanlara kuralım, mekanlardan birinde çok fazla hareket ve çok fazla ışık olsun, diğeri daha karanlık ve hareketin çok az olduğu bir nokta olsun. Bu durumda karanlık ve hareketin az olduğu mekandaki kayıt cihazı 10 gün kamera kaydı tutabilirken, hareketli ve aydınlık mekandaki kamera kayıt cihazı 7-8 gün ancak kamera kaydı tutabilecektir.

Yukarıdaki açıklamalardanda anlayabileceğiniz gibi satın aldığınız bir kamera sistemi için 30 gün vb. kamera kayıt süresi vermek asla doğru değildir. Sadece tahminler yapılabilir. Bir ay sonra bakılır kamera sisteminin kaç gün kayıt tuttuğu öğrenilir ve gerek duyuluyorsa ilave HDD takılarak kayıt süresi arttırılabilmektedir.

 

Devamı

Sarıyer , Etiler , Levent , Tarabya, Ortaköy , Reşitpaşa Kamera Sistemleri Servisi

Güvenlik ve önlem almak deyince hemen hemen herkesin aklına güvenlik kameraları ve alarm sistemleri gelmektedir. Her türlü tehlikeye karşı alınabilecek önlemlerdir. Bu tehlikeler; hırsızlık, yangın ya da herhangi başka bir şey olabilecektir. Onlara göre alınabilecek önlemler ise hırsız alarm sistemi, yangın alarm sistemi ayrıca çeşitli özelliklere sahip güvenlik kameraları olacaktır. Sizlere tüm bu hizmetleri eksiksiz bir şekilde ise  Kamera Sistemleri sağlayacaktır.

Çeşitli güvenlik kameraları dedik. Peki ama bu çeşitten kasıt nedir? Buradan kasıt gece görüşlü kameralar, kameraların çözünürlük dereceleri, kör noktalara hakimiyeti gibi konuları kapsamaktadır. Her ne kadar güvenlik kamera sistemi  ile önlem alınsa da profesyonel hırsızlar kameraların kör noktalarını yakalayarak, Hacı Osman Kamera Sistemleri  nı etkisiz hale getirebilmektedir. Bunun için 360 derecelik bir açıyla görüntü alabilen güvenlik kameraları tercih edilmelidir. Bu kameralar arasında İP kamera sistemi en kullanışlı ve verim alınabilecek sistem olarak görülmektedir. Bu sisteme göre, belli bir bölgeye yerleştirilen güvenlik kameraları bir İP ye sahiptir. Bu İP adresine göre uzakta o kamerayı komuta edebilmektedir. Bu da her türlü suça karşı alınabilecek en iyi yöntemlerden biridir. Çünkü uzaktan yönlendirilebileceği için hiçbir tehlike bulunmamaktadır.

Sarıyer kamera sistemleri ayrıca sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyata vermeyi kendisine amaç edinmiştir. Bu nedenle burayı tercih etmeniz halinde çok memnun kalacaksınız. Ayrıca ürünü sizlere teslim ettikten sonra, montajını ve benzeri yöntemleri uyguladıkta sonra da sizlerle iletişimi kesmemekte ve profesyonel yardım, destek işine de özenle devam etmektedir.

Devamı