All Posts tagged ip kamera

IP Kamera Sistemi Nedir?

IP Kamera Sistemi Nedir?

4-kamerali-ahd-setIP kamera sistemi herhangi bir yerin güvenliğini sağlamak amacıyla o bölgeyi incelemek adına kurulan ve uzaktan izlenebilen kamera sistemidir ve ünümüz güvenlik önlemleri arasında en çok kullanılan sistemdir. Diğer kamera sistemlerine göre birçok avantajı mevcuttur. Bu kamera sistemini kurduğunuz yeri dilerseniz telefonunuzdan dilerseniz bilgisayarınızdan dilerseniz de bağladığınız herhangi bir cihazdan nerede olursanız olun kolaylıkla izleyebilirsiniz. Kameranın gördüğü yerleri saniye saniye kayıt ederek dilediğiniz zaman bu kayıtları izleyebilir ve yaşanan her ana tanıklık edebilirsiniz. En çok kullanılan sistem olmasının sebeplerinden biri de çok kullanışlı ve birçok yan uygulama ile bağlantılı olarak kullanılabilmesidir. Kısacası güvenlik konusunda önemi kesin bir şekilde kanıtlanmış sistemdir.

Devamı

IP Kamera Sistemlerinde Güvenlik

IP Kamera Sistemleri nde Güvenlik
Ülkemizde suç oranlarının artmasıyla güvenlik alanındaki yatırımlara olan ihtiyaçlar da artıyor. Günümüzde kullanılan analog kameraların görüntüleri merkeze kabloyla iletilip ve bir depoda toplanıyor. Görüntü kameradan depoya iletildiği sırada kötü niyetli insanlar kablolardan bir kablo daha çekerek bizim sahip olduğumuz görüntüyü istediği gibi izleyebilir. Bu nedenle kullandığımız IP kameralarda gelişen teknoloji yardımıyla kaydedilen görüntü IP kameralar sayesinde kaydedilecek depoya network ağları yardımıyla güvenli bir şekilde iletiliyor. Bu iletim sağlandığı sırada bu sistemin güvenliği için görüntü aktarımının gerektirdiği üst düzey şifreleme yöntemlerinin de kullanıldığını göz ardı etmemek gerekir. Bu teknolojiler sayesinde kötü niyetli kişilere asla fırsat vermeden canınızı ve malınızı layığıyla korumayı hedefliyoruz

Devamı

IP kamera sistemleri altyapısı teknik hususlar bilgiler

IP kamera sistemleri altyapısı teknik hususlar bilgiler

IP Kamera sistemleri günümüzde CCTV pazarının çoğuna hakim olmuş bir güvenlik kamera sistemi teknolojisidir. Zamanımızda küçük çaplı CCTV güvenlik projeleri haricinde kamera sistemi projelerinin tamamı IP tabanlı olarak yapılmaktadır. Küçük projelerde ise maliyetinden dolayı analog kamera sistemleri tercih edilmektedir. Analog güvenlik kamera sistemlerinin IP sisteme göre maliyet avantajından başka bir teknik üstünlüğü bulunmamaktadır.

 

Daha önceki bir çok makalemizde de belirtmiş olduğumuz gibi IP kamera

www.agsguvenliik.com

www.agsguvenliik.com

sistemlerinin çözünürlük başta olmak üzere pek çok avantajı bulunmaktadır. Sistem proje dizaynı olarak analog kamera sistemlerinden tamamen farklı bir yapıya kavuşmuştur. Analog kamera sistemlerinde RG11 ve RG6 kabloların yerini CAT6 kablolar almış durumdadır. Analog sistemlerde uzak mesafelerde kamera görüntü iletişimini sağlayan fiber çevirici aktif cihazların yerini IP tabanlı kamera sistemlerinde Fiber network switchler ve bunlara bağlanan Gbig veya SFP modül denilen fiber modüller almıştır. IP kamera sistemlerinde eğer çok güçlü bir network hattınız yok ise 3-5 adet kameradan daha fazla bir kamera gerekli ise mevcut network hattınıza bu kameraları dahil etmeniz mümkün olmayacaktır. IP tabanlı kamera sistemi mevcut network hattınızı fazlası ile zorlayacak ve sıkıntılara sebebiyet verecektir. Bundan dolayı IP kamera sistemi kurarken mevcut network hattınızı kullanmak yerine, IP kamera sistemi için sadece kamera sistemine hitap edecek bir network oluşturmak gerekmektedir.

Günümüzde IP kamera sistemlerine enerji kablosu çekmek zorunlu değildir. PoE veya PoE+ sistemleri ile, eğer kamera sistemi networkü için kullandığımız switchler PoE veya PoE+ destekli ise kameralar enerjisini PoE üzerinden yani CAT6 kablo üzerinden sağlayacaktır. Buda ilave enerji kablosu çekilmesinin önüne geçecektir. Tabi bu işlem için Hem switchlerin hem de kameraların PoE veya PoE+ destekli olması gerekmektedir. Diğer bir taraftan bakılırsa enerji kablosu ve çekim maliyetini PoE özelliğinin pahalı olmasından dolayı kamera ve switchlerin fiyatından dolayı kaybetmekteyiz. Yine harici ortamdaki kameraları PoE olarak beslememiz mümkün değildir.  Çünki dış ortamda kameralar muhafaza içine konulmaktadır. Muhafazalar ısıtıcılı ve fanlıdır ve yaklaşık 25-30W güç harcamaktadır. Bu muhafazaları PoE den beslemek mümkün değildir. Bundan dolayı zaten muhafazaya ve aynı zamanda muhafaza içinde bulunan IP kameraya enerji kablosu çekmek durumunda kalıyoruz. Bu durumda kamerayı PoE beslemenin bir esprisi kalmamaktadır.

 

 

Devamı

Ümraniye İP Kamera Sistemleri

Ümraniye İP Kamera Sistemleri Çözümleri

Farklı beklentilerin en iyi şekilde karşılanabildiği sistemimizde özellikle güvenlik önlemleri teknolojik gelişmeler ile artmaktadır. Bu şekilde sizlerde tercih edeceğiniz bu sistemler sayesinde can ve mal güvenliğinizi en uygun şekilde sağlayabilirsiniz. Firmamız uzun yulardan bu yana Ümraniye İP kamera sistemleri ve diğer güvenlik sistemleri konusunda çalışan profesyonel bir firmadır. En kaliteli ve en uygun içerikleri sizlere sunarak en etkin hizmeti alabileceğiniz etkin ve uzman bir firmayız. Bu şekilde ihtiyacınız olan güvenlik önlemlerini sizlerde her zaman bizlerden almayı tercih edebilirsiniz. Sorunsuz ve hızlı çözümler için bizimle irtibata geçin.

 

create_thumb (3) agskampanya-

Ümraniye İP Kamera Sistemleri İle Rahat Uyuyun

İhmale gelmeyecek olan güvenlik işlemleri genellikle başa gelen kötü deneyimlerden sonra düşünülmektedir. Ancak en baştan önlem almak ve hızlı şekilde bu sistemleri kurdurmak zarar ve ziyanların aza indirilmesi ya da tamamen önlenmesi için en iyi işlemlerdir. Ümraniye İP kamera sistemleri tercih edildiğinde gerçekten uzak ya da yakından denetimi sağlayabileceğiniz farklı güvenlik işlemi yapmış olursunuz. Her bakımdan tüm beklentilerinizin en iyi şekilde karşılanacağı bu sistemler sayesinde sizlerde farklı ve özel hizmet almış olursunuz. Geleneksel yöntemlerden farklı ve teknolojik güvenlik çözümleri için firmamızın uzmanlığından her zaman yararlanabilirsiniz.

Ümraniye İP Kamera Sistemleri Her Zaman Denetim Sağlar

Sorunsuz bir güvenlik hizmeti sayesinde evinizde rahat uyur ya da sabah evden çıkarken gözünüz arkada kalmayacaktır. En ideal ve en farklı çözümler için sizlerde firmamızın uzman ve eğitimli personelinden yararlanabilirsiniz. Kurulumda ve kurulum sonrasında her zaman sizlere hizmet vermekteyiz. Ümraniye İP kamera sistemleri sizlere mekanlarınızdan uzak iken bile denetimi sağlayacak olan en uygun sistemlerdir. Bu ve benzeri güvenlik önlemleri içinden uygun şekilde seçim yapabilirsiniz. Her zaman özel ve farklı bir sistem olan yöntemlerimizden yararlanabilirsiniz. En etkin ve en iyi sonuçları alabilmek adına her zaman farklı çözümleri sunmaktayız. Sorunsuz ve ideal bir hizmet alabilmek adına sizlerde en uygun içerikleri ve farklı ürünleri inceleyebilir ya da firmamızdan bu konularda detaylı raporlar talep edebilirsiniz. Tüm alanlarınızın güvenliği için artık çok daha etkin ve özel yöntemler olduğunu unutmamalısınız

Devamı

CROW ev alarm sistemleri

CROW ev alarm sistemleri

CROW ev alarm sistemleri

CROW ev alarm sistemleri firmamızda en seçkin alarm markası olarak sunulmaktadır. CROW ev alarm sistemleri son derece pratik montaj ve kullanım kolaylığı sağlar.

CROW ev alarm sistemleri hırsızların kabusu olarak bilinen sistemlerdir. Son derece yüksek bir algıya sahip olan PIR dedektörler vasıtası ile belirli bir kütlenin üzerindeki canlıları algılar. Kedi kuş gibi hayvanların eve girişinde tüm mahalleyi ayağa kaldırmaz. Fakat hırsızların ve istenmeyen kişilerin eve girişlerine karşı duyarlıdır.

CROW ev alarm sistemleri

 Firmamızda Alarm Sistemi, Alarm sistemleri, Dsc Alarm Sistemi, Crow Alarm Sistemi, Paradox Alarm sistemleri gibi farklı marka ve modellerde alarm sistemleri sunulmaktadır.

Alarm sistemleri markaları Dsc Alarm Sistemi, Crow Alarm Sistemi, Paradox Alarm sistemleri olarak 3 değişik marka ve modellerde farklı fiyatlarla hizmetinizdedir. Kablolu Alarm Sistemi, kablosuz Alarm sistemleri, Dsc Alarm Sistemi, Crow Alarm Sistemi, Paradox Alarm sistemleri ve kamera güvenlik sistemlerini ister ayrı ayrı ister paket halinde satın alabilirsiniz. 2 yıl boyunca ithalatçı firmanın garantisi altında olan bu ürünler yıllardır sorunsuz olarak kullanılan ürünlerdir.

Alarm Sistemi, Alarm sistemleri, Dsc Alarm Sistemi, Crow Alarm Sistemi, Paradox Alarm sistemleri ihtiyaçlarınızda hemen firmamızla iletişime geçerek güvenliğinizi şansa bırakmayın…

Hırsızların en sevmediği alarm sistemi olan CROW alarm sistemleri; hiçbir şekilde yabancı müdahalesine izin vermez. En ufak bir müdahalede tüm mahalleyi ayağa kaldırır.

 

Devamı