All Posts tagged kamera sistemi

Güvenlik Sistemi ve Hayatımızdaki Önemi

Güvenlik Sistemi ve Hayatımızdaki Önemi

Güvenlik sistemi Bunun için de güvenlik adına gerekli olan sistemlerden faydalanmaktadırlar. Mekânlarda bulunan alarm sistemleri sayesinde kapı ve pencerelerin mekân sahipleri dışında açılması üzerine gerekli uyarılar verilmektedir.

Apartman kamera sistemleri, okul kamera sistemleri, bakıcı kamera sistemleri, yangın sistemleri, anaokulları ve kreşler için hazırlanan güvenlik sistemi mekânlardaki huzuru büyük ölçüde sağlamaktadır. Gündüz çocuklarının yanında olamayan ebeveynler yabancı kişileri evlerine almak zorunda kalmaktadır. Daha da önemlisi çocuklarını emanet etmek zorunda kalmaktadırlar.

Bu sayede kötü niyetli kişilerde engellenmekte olup, maddi ve manevi sıkıntıların yaşanılması engellenmektedir. Her mekâna uygun olan ve şimdilerde herkes tarafından tercih edilen parmak izi kontrol üniteleri oldukça pratik kullanıma sahip olduğu gibi avantajlı olmaktadır.

kamera sistemi

Yalnızca çocukları için değil evlerinde bulunan yaşlıların gerekli bakımları içinde bakıcılardan yardım alınmaktadır. İkili ilişkilerde gerekli olan güvenin tam anlamı ile sağlanmamasından kaynaklı olarak güvenlik sistemi uygulaması tercih edilmektedir. İş yerlerinden bilgisayarlar aracılığı ile evdeki kameralar izlenilmektedir.

Ev içerisinde bakıcının çocuklara ya da yaşlılara nasıl davrandığı istenilmeyen durumların yaşanılıp yaşanılmadığı takip edilmektedir. Caydırıcı özelliğine sahip kamera sistemleri şimdilerde mekânların iç ve dış alanlarında bulunmaktadır. Doğru güvenlik sisteminin tercih edilmesi önemlidir. Bunun içinde tercih edilecek olan kişiler önem taşımaktadır.

Bu işte yıllardır hizmet veren ve yenilikleri takip eden firmalar müşterilerinin doğru kararalar vermesi adına gerekli yardımları yapmaktadırlar.     Yapılan tüm binalarda şimdilerde hemen kurulumları yapılmakta olan güvenlik sistemleri  ortak kullanım alanlarının güvenliğini büyük ölçüde sağlamaktadır.

Hırsızlık olaylarına karşıda büyük ölçüde faydası bulunan sistemler evlerde bilgisayar ve televizyonlardan takip edilmektedir. Birbirinden farklı sistemler bulunmakta ve içlerinden seçilecek olan güvenlik sistemine kullanıcılar işinde uzaman kişiler ile birlikte karar vermektedirler. Sonrasında deneyimli ekip, kaliteli ekipmanlar kullanarak sistemleri kurmaktadır.

Düzenli olarak sistemlerin bakım ve onarımları da yapılmakta olup, bu da gereksiz sorunlar yaşanmasını engellemektedir. Ev ya da iş yerlerine güvenlik sistemi kurdurmayı düşünen kişiler zaman kaybetmeden gerekli araştırmaları yapıp hemen kurulumları gerçekleştirmelidirler.

Fiyatlarda tüm bütçelere uygun olup, yaşanacak maddi ve manevi sıkıntılar düşünüldüğünde harcanan meblağların ne kadar uygun olduğu görülmektedir.

Devamı

Kamera sistemleri ile artık hayat daha güvenli

Kamera sistemleri  bir mekânın olmazsa olmazları arasındadır. Mekânın içinde yaşayan kişilerin güvenliklerini maksimum seviyeye çıkaran bu sistemler sayesinde insanlar daha rahat ve huzurlu geceler geçirmektedir. Ayrıca iş yerleri ve yazlıklara da uygulanan bu güvenlik sistemleri ile bütün gayrimenkulleriniz tam bir koruma altında olmaktadır. Özellikle hırsızların böyle evlere ve iş yerlerine girmedikleri bilinmektedir. Çünkü kamera  sistemleri olan binalarda hırsızların yakalanmaları daha çabuk olmaktadır. İş üstündeyken yakalanabildikleri gibi hızlı davranıp kaçmayı başarabilse bile saatler içinde yakalanarak adalete teslim edilmektedir.

Kamera sistemleri ile artık hayat daha güvenli

Kamera ve alarm sistemleri başta olmak üzere evlere her yönüyle kamera sistemleri montajı yapılabilmektedir. Kamera sistemlerinde hem görüntü ve ses alırken alarm sistemlerinde ise herhangi bir dış yüzey zorlanmasında direkt olarak karakola ve size bilgi sinyalleri gelecektir. Bu sinyalden içerdeki kişinin haberi olmadan kıskıvrak yakalanabilecektir. Alarm sistemleri ve kamera sistemleri binaların dış yüzeylerine monte edilip belirgin hale getirilerek hırsızlara ve kötü niyetli kişilere yapacakları eylemlerden caydırmayı sağlayacaktır. Zaten hırsızlar da çabuk yakalanacaklarını bildikleri için kamera sistemleri olan binalara girmeye cesaret edemeyecektir.

Güvenliğin Vazgeçilmez Parçaları

Dayanıklı malzemeden ve güvenli yazılım özelliklerinde yapılan bu kamera  sistemleri uzun yıllar hiçbir sorun çıkarmadan kullanılabilecektir. Her türlü hava koşullarında karşı direnç gösteren bu ürünler hem ucuzlukları ile hem de sağladığı yüksek derecedeki güvenlik kaliteleriyle her mekânın vazgeçilmez parçası olacaktır.

Devamı

Sirinevler Kamera Sistemleri

sirinevler Kamera  Sistemleri İstanbul’un Avrupa yakasında yer alan Şirinevler semtindeki ev ve işyerleriniz için güvenlik sağlarken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Evinizin veya işyerinizin güvenlik görevlisiyle korunan, etrafı çitlerle çevrilmiş bir arazide bulunması buradaki hırsızlık risklerini önlememektedir. Çünkü her binanın kör bir noktası bulunur. Bu kör nokta bir depo, kooperatif bölgesi veya serbest giriş yapılabilen bir bölge olabilir. Bu yüzden binanızda tam güvenlik sağlayabilmek için binayı güvenlik kamera sistemi başta olmak üzere çeşitli sistemlerle donatmanız gerekir. Ancak bunu sağlarken çalıştığınız firmanın profesyonelliğine dikkat etmelisiniz.

Şirinevler Kamera  Sistemleri

Şirinevler’de ve İstanbul’un birçok semtinde hizmet veren firmamız, yüksek teknolojiye sahip güvenlik sistemleriyle ve profesyonel bir anlayışla çalışmaktadır. Firmamız dâhilinde çalışan elemanlar işin eğitimini almış ve kendilerini bu alanda geliştirmiş kişilerdir. Temel amacımız kendinizi bulunduğunuz yerde tamamen güvenli hissetmenize yardımcı olabilmektir. Tarafımızdan kurulan alarm sistemleri ancak sizin isteğinizle inaktif edilebilir, dolayısıyla hırsızlık amacıyla gelen birinin bunları atlatması mümkün değildir. Bununla birlikte binanıza kurulan kamera sistemleri ile giriş-çıkışları kontrol edebilir ve tam güvenlik sağlayabilirsiniz.

Devamı

AHD Kamera Sistemi

AHD Kamera Kullanımı Nasıldır?

AHD Kamera sistemi oldukça detaylı bir konudur. Hemen hemen her markanın güvenlik kamera sistemi mevcut ancak her marka güvenlik kamerasında kaliteyi sizlere sunmamaktadır. Bu bakımından sizlere kaliteli yaşatmak ve daima kaliteli hizmet vermek için çalışan bünyemizde farklı kameralar bulunmaktadır. Bu kameralardan bir de AHD kamera sistemidir. AHD kameralar analog kamera sistemleri nin çözünürlük bakımından megapiksel seviyesine ulaşmasını sağlar ve kullanımı oldukça basittir.

Kamera Sisteminin Kurulması

kamera sistemi konusunda firmamızı tercih ederek sipariş verdiğiniz an gelip kameralarınızı istediğiniz mekânlarda kullanmanız için kurulmasını sağlamaktayız. Ardından da açılma yani kayıt tuşu ile kayıt yaptırmaya başlayabilirsiniz. Kameranın görüntülerini bilgisayarlarınızdan rahatça takip de edebilirsiniz.

Devamı

Kamera Sistemleri Kayıt Süresi Hk

Kamera sistemleri hakkında çok az bilgiye sahip olmamıza rağmen kamera sistemlerine ülkemizde ve dünyada ciddi bir talep bulunmaktadır.  Bu yazımızda bu konuda en fazla sorulan sorulardan birisi olan kamera sistemi satın aldım, satın aldığım kamera sistemi kaç gün kayıt yapar sorusuna cevap vermeye çalışacağız.

İnternette dolaşırken özellikle satılan güvenlik kamera sistemi setleri veya güvenlik kamera sistemi paketlerinde 1 ay süreli kayıt yapar gibi ifadeler bulunduğu hepinizin malumudur. Öncelikle size şunu söylemekte yarar görüyorum satın aldığınız bir kamera sistemi için 1 ay, 2 ay gibi kayıt sürelerini ciddiye almamanızı tavsiye ediyorum. Çünki bu konuda kesin bir süre vermek asla doğru ve uygun olmayacaktır. Bir güvenlik kamera sisteminde kaydı etkileyen faktörler nelerdir? İsterseniz bu konuyu açalım istiyorum.

1- Güvenlik Kameralarının Çözünülürlüğü: Kamera kayıt sürelerini etkileyen en önemli ikinci etken ise kameranın görüntü çözünülürlüğüdür. Örneğin 2TB HDD ye sahip bir kamera kayıt cihazı D1 çözünülürlükteki kameralar ile 30 gün kaydediyorsa, 1,3Mpiksel kameralar ile belki ancak 10 gün kayıt tutabilecektir. Bundan dolayı kamera kayıt cihazına taktığınız kameraların kalite ve görüntü çözünülürlükleri kayıt süresini birebir etkilemektedir.

2- HDD (Harddisk) Kapasitesi: Bir kamera sisteminde kayıt süresini belirleyen en önemli parametre HDD kapasitesidir. HDD kapasitesi arttıkça bir kamera kaydının yapılma süresi doğrusal olarak artmaktadır. Günümüzde güvenlik kamera sistemleri nin kaydında kullanılan dijital kayıt cihazlarının belli HDD kapasiteleri bulunmaktadır. Bu miktar 1TB tan başlayarak 25TB kapasitelere kadar çıkabilmektedir. Buradan çıkarılabilecek sonuç sadece HDD kapasitesini arttırmak kayıt süresini arttırmakta yeterli olmadığıdır. HDD kapasitesi ile dijital kayıt cihazının uyumlu olmasının gerekli olduğudur.

3- Görüntüdüki hareket ve ışık miktarıKamera kayıt cihazının kayıt süresini etkilyen diğer etmen ise ışık ve harekettir. Örneğin aynı miktar HDD kapasitesine ve aynı kameraları sahip 2 adet kamera kayıt sistemi kurduğumuzu varsayalım. Bu iki aynı kamera sistemini farklı mekanlara kuralım, mekanlardan birinde çok fazla hareket ve çok fazla ışık olsun, diğeri daha karanlık ve hareketin çok az olduğu bir nokta olsun. Bu durumda karanlık ve hareketin az olduğu mekandaki kayıt cihazı 10 gün kamera kaydı tutabilirken, hareketli ve aydınlık mekandaki kamera kayıt cihazı 7-8 gün ancak kamera kaydı tutabilecektir.

Yukarıdaki açıklamalardanda anlayabileceğiniz gibi satın aldığınız bir kamera sistemi için 30 gün vb. kamera kayıt süresi vermek asla doğru değildir. Sadece tahminler yapılabilir. Bir ay sonra bakılır kamera sisteminin kaç gün kayıt tuttuğu öğrenilir ve gerek duyuluyorsa ilave HDD takılarak kayıt süresi arttırılabilmektedir.

 

Devamı