All Posts tagged Yangın Alarm Sistemi

Bakıcı Kamera Sistemi

Bakıcı Kamera Sistemi

Bakıcı Kamera Sistemi

Eğer siz uzaktayken  çocuklarınız için endişeleniyorsanız, bakıcının çocuklarınıza nasıl davrandığını merak ediyorsanız. En güzel ve en etkili çözüm Guvenlik kamera sistemleridir.

Guvenlik kamera sistemleri nin  ve sundukları özelliklerden bazılarına göz atacak olursanız, bunun ailenizin güvenliği açısından ne kadar önemli olduğunuda göreceksiniz. 

24_1

Günümüzde artık kamera sistemi her yerde kullanılmaktadır. Özellikle çocuklarını bakıcıya bırakan aileler daha çok tercih etmektedirler. 

Sistemimizin bazı özelliklerini sayacak olursak :

* 7 gün 24 saat kayıt
*  istediğiniz an izleme
* Ses kayıt imkanı
* Uzaktan geriye dönük kayıt izleme
* Uzaktan yedek alma  

Bakıcı kamera sisteminin başlıca bir kaç özeliği yukarıdaki gibidir.

Detaylı bilgi için bizi aramaktan çekinmeyiniz  0532 158 42 55

Devamı

Guvenlik Alarm Sistemleri Montajı

Guvenlik Alarm Sistemleri Montajı

Guvenlik Alarm Sistemleri Montajı

Merhaba  Bugün Konumuz Alarm Sistemi nin Montajı Hakkında Olucak;

images (2)

 

Kuracağımız  Alarm Sisteminin Verimli Çalışması İçin ve Evimizde, İşyerimizde Kör Nokta Kalmamasi İçin Keşif Çok Önemli bir unsurdur.İşi bilen bir personel ile alarm kuracağımız yerin  keşfini yapmamız Bizim için çok faydali ve sağlıklı olacaktir. Ve Ayrıca Kullanacagımız markalar Hakkında  Bilgi sahibi olmamız  da Bizim için Bir Artı Olacaktır.

www.agskamerasistemleri.com Olarak Alarm Sistemleri Kurulumunda Tarafımıza 3 marka Kullanılmakadir. 1.DSC  2 . CROW .3 CADDX Alarm panelleri  ve Paradox Pır Kullanmaktayız. Yazdığımız 3 marka Türkiyede bir Çok kurumsal Firma Tarafından Tercih Edilen ürünlerdir.

Tarafımızca Önce Keşif İşlemi Müşterinin Lokasyonuna yapılmakta olup Müşterinin İhtiyacı Doğrultuda malzeme listesi çıkarılmaktadir. Asla fazla maliyet çıkması için  Ekstra Donanımlar Müşteriye Sunulmamaktadir.

 

Örneğin ; 3 Katta Bulunan Bir Daire İçin  Cam ve Balkon Kapısından Giriş Riski  Yok İse Kullanılacak Malzeme Alarm Paneli – Harici Siren – Dahili Siren  – Daire Kapısı İçin  Manyetik Kontak – Muftak Ve Islak Zeminler İçin Su  Baskın Dedektörü  İstenmesi Durumunda – Duman Dedektörü – Gaz Dedektörü -Evin Ortak Açılan Noktasına Bir Adet Pır Dedektörü  yeterli Olucaktir.

AGS- Guvenlik Olarak Alarm Sistemlerinizin , Apartman Diafon Sistemlerinizin , Ve Guvenlik Kamera Sistemleri ‘nizin Kurulumu Yapılmaktadir.

www.agsguvenliik.com

 

Devamı

Hırsızlara Karşı Geliştirilecek Guvenlik Sistemleri Nelerdir?

Hırsızlara Karşı Geliştirilecek Guvenlik Sistemleri Nelerdir?

 

Hırsızlara karşı Geliştirilecek Etkin Guvenlik Sistemleri   belirlemek için öncelikle iş yeriniz ya da evinizde  hırsızın nerelerden daha kolay girebileceğini belirleyin. Özellikle kör nokta olarak bilinen  kuytu alanlara  önem verin. Unutmayın ki; hırsızların giriş çıkışlarını en çok kolaylaştıracak bu tür  alanlardır. Hırsızlardan korunmak için  geliştirilecek stratejilerden biride , kapı ve pencere ve bahçe kapısı gibi bölümlerde sizin dışında herhangi bir cismin ya da kişinin hareketi algılayacak bir kontaklar yerleştirin.Bu sayede hırsız içeri girmeden alam çalacağından  muhtemelen hırsızlık yapmaktan vazgeçecektir.Bu tür kuytu bölgelerde   kablo kanalı ile ya da  kablosuz alarm sistemi kullanılması daha doğru  bir tercih olacaktır Abonelerden gelen istek ve talepler  doğrultusunda, çeşitli hizmetler eşiliğinde raporlamalar yapar

Heber Alma Merkezinin Faydaları.

Sistemin düzenli olarak açılma/kapatılma saatlerinin raporlanması,

Sistemi kullanan kişiler tarafından hangi  zaman aralığında açılıp kapandığının raporlanması,

Sitemin hangi zaman aralığı ve hangi nedenlerden dolayı devreye girdiğinin ve kapatıldığının raporlanması

Telefon hatlarında bir kesinti olduğunda telefon kesintisinin bildirilmesi,

Sistemde oluşan arızanın anında bildirilmesi,

Sistemin periyodik zaman aralıkları ile  kendi  kendini kontrol edebilmesi

Gerekli durumlardac kullanıcılarına  yeni şifre verilmesi,

Sistemin şifre ya da uzaktan kumanda ile kurulup,kapatılması,

Sitemde  hırsız  ve yangın değil, sağlık ile ilgili herhangi bir sorun yaşandığında

da size İlgililerin ulaşmasının saplanması

Olası istenmeyen durumlar karşısında 7 gün / 24 sizin her hangi bir durumunuzda  başkalarını haberdar edebilme olanağı sağlar.

ALARM SİSTEMLERİ VE ALARM MELEZLERİNİN ÖNEMİ

İş yerlerinde ev ve konutlarda kullanılan alarm sistemleri  her hangi bir yangın hırsızlık gibi  olumsuz  durumlar karşısında  devreye girebilir ama  tek başına bir koruma sağlayamadığını unutmayın.  İşte bu ve buna benzer  oluşabilecek olumsuz durumlarda Alarm Haber Alma Merkezindeki sistemler  devreye girer.

Alarm Sistemi niz haber Alma Merkezine bağlıysa, lokal sirenlerinde bir arıza olsa ya da  devreye bile  girmese bile, yangın sinyallerini en geç Saniye içerisinde Alarm Haber Alma Merkezine ulaşmasını sağlar.Haber alma merkezindeki görevli , bu tür durumlarda hemen olayı  sizin önceden bildirmiş olduğunuz güvenlik birimleri, kişi ya da telefon numaralarına anında iletir. Böylece alarm sisteminiz 7/24 saat gözetim altında tutulur.

Esenler Güvenlik Sistemleri,Alarm Sistemi,Kamera Sistemi,Yangın Alarm Sistemi,Diafon Esenyurt Güvenlik Sistemleri,Alarm Sistemi,Kamera Sistemi,Yangın Alarm Sistemi,Diafon Alibeyköy Güvenlik Sistemleri,Alarm Sistemi,Kamera Sistemi,Yangın Alarm Sistemi, Göktürk Güvenlik Sistemleri,Alarm Sistemi,Kamera Sistemi,Yangın Alarm Sistemi,Diafon Gaziosmanpaşa Güvenlik Sistemleri,

Devamı

Cctv nedir?

Cctv nedir?

Cctv nedir?

Cctv, Closed Circuit Tele Vision kelimelerinin baş harflerinden oluşan bir kısaltmadır

Cctv bir Kapalı Devre Televizyon sistemidir.

İlk olarak 1942 senesinde PeenemündeAlmanya’da Siemens AG tarafından Test Standı VII de V-2 roketlerinin atış kontrolünü izlemek için kullanılmıştır.Walter Bruch dizayn ve kurulumu gerçekleştiren kişidir.

Cctv kullanım alanları nerelerdir?

– Kötü niyetli kişilerin tespit,

– Çok yüksek caydırıcı özelliği,

– Çalışma ortamının kalitesini arttırmak için kayıt ve izleme,

– Yöneticilerin bulunduğu yerden işyerlerini, fabrikalarını, çalışanlarını izleyebilmesi denetleyebilmesi sağlar,

– Konferans salonları, tiyatro, stadyum gibi yerlerde gösterinin her yerden izlenebilmesini sağlar,

– Otobüs, tren, gemi, uçak gibi taşıtlarda güvenliği sağlamak  için servis kalitesini arttırmak,

– Gece /Karanlıkta insan gözünün görmediği yerlerde Infrared aydınlatma sayesinde görüntüleme sağlamak,

– Fabrikalarda üretim hattında ürün kalitesini kontrol etmek,

– Şehir Merkezi Dış ortam güvenliğin sağlanması,

– Yazlık veya dönemlik kullanılan konutların uzaktan izleme ve kontrolü,

– Anaokulu evde çocuk bakıcıların kontrol ve izlenmesi,

– Kayıt ve izlemenin yapıldığının bilinmemesi istenilen yerlerde gizli kamera casus kamera uygulamaları,

Cctv kamera çeşitleri nelerdir?

1- Renkli Kameralar,

2- Gece & Gündüz Kameralar,

3- Dome Kameralar,

4- Pinhole Kameralar,

5- Speed Dome Kameralar,

6- Sabit Kameralar,

7- (IP Kameralar).

Devamı

Guvenlik Sistemleri Genel Bilgi

Guvenlik  Sistemleri Genel Bilgi

Guvenlik  Sistemleri Genel Bilgi

Hırsızlık soygun duman, gaz kaçağı, su baskını, yangın, sağlık acili yeti gibi durumlarında alarm merkezine sinyal iletimi sağlayan güvenlik sistemleri yaşamınızı kolaylaştırmaktadır. Beyoğlu güvenlik sistemi arayışı içinde iseniz sitemizde satışa sunulan güvenlik sistemleri ve alarm  CE ve ilgili uluslararası standartlarındadır. Eğer AGS güvenlik  Alarm Sistemine sahipseniz güvenli bir yaşama sahipsiniz.   Beyoğlu ve çevre semtlerindeki müşterilerimizin guvenlik sistemimizden yeterince faydalanması için Güvenlik sisteminizin özellikleri hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Alarm Paneli Beyoğlu

Güvenlik Siteminin bel kemiği olan alarm Paneli güvenlik sisteminin beyni gibi çalışır. Bu panel Alarm sisteminizdeki tüm cihazların alarm paneli ile anında haberleşerek, alarm ve arıza bilgilerini alarm paneline iletilmesini sağlar.

Alarm Paneli Alarm Paneli-- Alarm Panelleri

Şifre Paneli Beyoğlu

Alarm sistemi nin yönetilmesine yönelik olan bu cihaz sayesinde güvenlik sisteminizin kurulmasından tutunda, kapatılması, programlanması, alarm ve arıza bilgilerinizin takibi gibi işlemleri kolaylıkla  yapabilirsiniz.

Şifre Paneli Şifre Paneli--

Harici Sirenler Beyoğlu

Kullanım alanında gerektiği durumlarda alarm ışık (flaşör) ve yüksek şiddetli bir ses çıkararak çevredeki kişileri uyaran bu sistem aynı zamanda caydırıcı özelliğe sahiptir. Sireni kullanılan alanın dışında, görülebilecek bir yere yerleştirilmesi bu caydırıcılık özelliğini arttıracaktır. Siren sisteminde kablonun kesilmesi gibi durumlarda, mevcut aküsü devreye girer ve sistem çalmaya devam eder.

Hareket Detektörleri hareket-dedektoru Harici Sirenler

Dâhili Sirenler Beyoğlu

İç mekanlarda önlem almanıza yardımcı olan bir uyarı sistemi olan dahili sirenle, her türlü güvenlik sorunun anında farkına varmanızı sağlar.

Manyetik Kontaklar Beyoğlu

Ev ya da iş yerlerinin giriş alanlarına yerleştirilen Manyetik kontaklar, bu  alanlarda oluşan herhangi bir hırsızlık durumunda zorlanması, açılması gibi durumlarda  sirenlerin devreye girerek çalmasını sağlar. Dilerseniz giriş imkânı verebilecek her türlü yerde kullanılabilinir.

manyetik-kontaklariManyetik Kontak

Hareket Detektörleri Beyoğlu

Belirli bir hacimden büyük olan ve ısı yayan nesnelerin hareketini algılayarak Alarm Merkezi’ne sinyal iletilmesini sağlayan hırsızlık ihbar detektörü dür.  Fraklı tasarımları ile evcil hayvan bulunan evlerde ve bulunmayan evlerde Hareket kullanılmak için tasarlanmış modelleri de bulunmaktadır.

 Uzaktan Kumanda Beyoğlu

Kablosuz güvenlik sistemlerinde bulunan uzaktan kumanda  güvenlik sistemlerinin , şifre panelinden uzak bir noktadan kurulması ve kapatılmasını , anahtarlık biçimindeki kumandaya verilen addır.

Uzaktan KumandaUzaktan Kumanda-

Duman Detektörleri

Güvenlik sisteminizde bulunan duman detektörleri aynı zamanda bir yangın ihbar detektörüdür. Yangın durumunda ortamda oluşan dumanı algılayarak  Alarm Merkezi’ne sinyal gönderilmesini sağlar. Güvenlik sisteminiz kurulu olmadığı durumlar da  da kesintisiz olarak çalışmaya devam eder.

Isı Detektörleri Beyoğlu Beyoğlu

Güvenlik sistemleri nde bulunan ısı detektörleri aynı zamanda bir yangın ihbar detektörü olarak ta görev yapar. Kullanıldığı alanda meydana gelen ani ısı değişikliklerini algılayarak Alarm Merkezi’ne sinyal gönderilmesini sağlar.  Güvenlik sisteminiz kurulumu yapılmadığı gibi durumlarda tduman detektörü gibi kesintisiz olarak çalışmaya devam eder.

Isı Detektörleri isi-dedektoru

Gaz Detektörleri Beyoğlu

Kullanıldığı alana yayılmış karbon monoksit ı algılayıp, tehlikeli bir hal almadan durumu ile ilgili, yerlere  ihbar edilmesini sğlar. Güvenlik sisteminiz kurulu olmadığı durumlarda duman kesintisiz olarak çalışmaya devam eder.

Gaz Detektörleri Gaz Detektörleri3

GSM/GPRS Modülü Beyoğlu

Alarm panellerinde bulunan ve sabit telefon hattı yolu ile  Alarm Merkezi ile haberleşme sağlar. Özellikle güvenlik riski fazlaca olan mekânlarda SM/GPRS modülü ile ilave olarak GSM veya GPRS mobil telefon hatları üzerinden de haberleşme imkanı sağlar.

Etiketler Beyoğlu güvenlik sistemi ,Alarm Paneli,Şifre Paneli,Dâhili Sirenler,Manyetik Kontaklar,Gaz Detektörleri

DİLEK SOYAK

Devamı