İp Tabanlı Kameralar

İp Tabanlı Kameralar modern dünyanın modern teknolojisinin trend ürünleri olarak analog sistemlerin yerine geçmeye başlayan yüksek çözünürlüklü ( 5 Mp) kameralardır.

İp Tabanlı Kameralar

İp Tabanlı Kameralar modern dünyanın modern teknolojisinin trend ürünleri olarak analog sistemlerin yerine geçmeye başlayan yüksek çözünürlüklü ( 5 Mp) kameralardır.  İstenirse 2560 x 1920 çözünürlüğe kadar desteklenebilen İp Tabanlı Kameralar görüntülemede çok büyük başarılar elde ediyor. İp Tabanlı Kameralar istediğiniz noktaları yüksek çözünürlükte görebilmenize olanak sağlar.

 

XC

Neden İp Tabanlı Kameralar

Eğer bir network sisteminiz varsa bu kameraların network sistemine bağlanması çok kolaydır. Ek bir kablolama alt yapı işçiliğine ve ek masrafa gerek duymadan kullanabileceğiniz bu sistemlerde geliştirilen önemli bir yöntem olarak sadece harekete duyarlılık özelliği ile gereksiz kayıtlardan kurtulabilirsiniz. Sadece hareket olduğunda bunu algılayan sensörler kayıt işlemini başlatırlar. İstenmeyen kişilerce ip tabanlı kameraların kurcalanması sonucu kameralar güvenlik alarmı da verebilme becerisine sahiptir. Sabit çoklu kamera sistemi ve kanalet kablolama ek masraflarına girmeden tek bir kamera ile çok geniş alanları tarama olanağı sunan ip tabanlı kameralar isteğe göre seçilen alanlara da odaklanarak sizleri sabit kamera kalabalığından kurtarır. Ayrıca çok iyi ayarlanmamış sabit kameralar kör noktalar oluşturabileceğinden dolayı güvenlik zafiyetleri ortaya çıkabilmektedir. İp tabanlı kameralarda böyle bir sorun yoktur. Hareket halindeki görüntülerde bile yüksek çözünürlük imkanı sunan ip tabanlı kameralar kristal berraklığında kaliteli görüntü yakalama becerisine sahiptir.

İp Tabanlı Kameralarda maliyet

Sabit kameralara oranla çok daha ucuz maliyeti olan ip tabanlı kameralarla uzaktan depolama ve kontrol imkanı vardır. Bir akıllı cep telefonu ile ister görüntü ister ses+görüntü yüksek kalitede kayıt altına alınabilir.